Servietter i damast

358026

SERVIETTER, ca 22 st, 1800-talets andra hälft, damast, märkta P.L 22

PROVENIENS: Forsby Herrgård, Västra Eds socken, Kalmar län
Fröken Karin Bergenstråhle

Ej genomgångna, fläckar och missfärgningar kan förekomma

Diverse, Mattor/Textilier

Monter 18

Servietter i damast
Budhistorik (6 bud)
2303237
2296830
1 400
2287881
1 300
2285503
2287880

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.