Bordsur

358000

BORDSUR, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, förgylld brons, urtavlan märkt Barthelemy Chalons, total höjd ca 49 cm

Slitage, urtavla med skada

Ändringar/tillägg
Nyckel o pendel finns att avhämtas vid Utlämningen

Klockor/Ur

Rum 19

Bordsur

Budhistorik (15 bud)
2301547
3 200
2298036
2301546
2298036
2 800
2298885
2 600

Slutpris SEK:
3 200
322 EUR, 366 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.