Skeppsur och Barmoeter

357992

SKEPPSUR, Schatz, BAROMETER, Tyskland 1900-tal, runda urhus av mässing, klockan med vit urtavla och romerska siffror, märkt Royal Mariner, barometern med termometer, diameter 15,5 cm

Urtavla med smärre slitage, nyckel saknas

Diverse, Klockor/Ur, Nautica/Technica

Rum 13

Skeppsur och Barmoeter

Budhistorik (25 bud)
2301296
2 600
2301260
2 400
2293432
2299563
2293432
1 900

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.