Slaglåspistol

357876

SLAGLÅSPISTOL, möjligen svensk, 1700-talets början, officerspistol, ändrad från flintlås, pipa med stålskuren dekor, graverat lås och beslag i mässing, längd 52 cm

Skador och lagningar

Vapen/Medaljer

Slaglåspistol

Budhistorik (12 bud)
2298734
6 200
2298966
6 200
2298734
6 000
2298730
5 400
2298674
5 200

Slutpris SEK:
6 200
624 EUR, 709 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.