Skåp

357860

SKÅP, 1900-talets först hälft, troligen Carl Malmsten, fanérad med valnöt och mahogny, draghantag i mässing, 3 st pardörrar, invändigt med justerbara hyllplan, höjd ca 118, 400x32 cm
PROVENIENS: Tullverket

Slitage, repor, fanérskador

Möbler, Skåp, byråer, Design

Rum 2

Skåp

Budhistorik (60 bud)
2298260
18 500
2298258
18 000
2298258
17 500
2298256
17 000
2298256
16 000

Slutpris SEK:
18 500
1 863 EUR, 2 116 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 888 kr.