Orientmatta

357859

ORIENTMATTA, semiantik, signerad, Anatolien, ca 442x356 cm
HISTORIK: Enligt uppgift en gåva ca år 1930.

Ställvis slitage, mindre lagning

Mattor/Textilier

Orientmatta

Budhistorik (15 bud)
2312510
3 800
2312508
3 200
2312507
2312506
2312504

Slutpris SEK:
3 800
383 EUR, 435 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.