Golvur England

357849

GOLVUR, England, 1700-tal, fodralet fanérat i mahogny, beslag i mässing, bemålad urtavla med polykrom dekor, arabiska siffror, höjd ca 218 cm, 2 lod och pendel medföljer, nyckel o vev finns att avhämta vid Utlämningen

Smärre fanérskador

Klockor/Ur

Rum 11

Golvur England

Budhistorik (5 bud)
2292231
900
2282333
850
2282332
2282024
2281458

Slutpris SEK:
900
91 EUR, 103 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.