Ljuskrona i Karl Johan-stil

357741

LJUSKRONA, 1900-talets början, Karl Johan-stil, stomme i mässing, behängd med olikslipade prismor, för fem ljus, höjd 86, diameter 62 cm

Bruksslitage

Belysning, Ljuskronor

Rum 2

Ljuskrona i Karl Johan-stil
Budhistorik (19 bud)
2299322
7 400
2299319
7 200
2299318
7 000
2299314
6 800
2299310
6 600

Slutpris SEK:
7 400
745 EUR, 847 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.