Herrfickur Hovenschiöld

357739

JOACHIM HOVENSCHIÖLD (1734-1800), Stockholm, herrfickur, märkt i verket, förgyllt verk nr 632, spindelgång, vit urtavla med arabiska siffror, boett av 18 k guld stämplad Nils Carlén, Stockholm 1799, diameter 5 cm

Emaljskador, urglaset löst

Klockor/Ur, Guld/Smycken

Herrfickur Hovenschiöld

Budhistorik (5 bud)
2297648
4 600
2297424
4 400
2285425
4 200
2285229
2281797

Slutpris SEK:
4 600
463 EUR, 526 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.