Väggpendyl Hans Wessman

357682

VÄGGPENDYL, gustavianskt stockholmsarbete, urtavlan signerad Hans Wessman Stockholm (1736-1805), förgylld, skuren dekor, ca 82x42 cm, nyckel medföljer

Fodralet med spricka, färgbortfall, retuscher, krackeleringar

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att avhämta vid Utlämningen

Klockor/Ur

Rum 1

Väggpendyl Hans Wessman

Budhistorik (38 bud)
2299394
11 000
2299421
11 000
2299394
10 500
2299415
10 500
2299394
10 000

Slutpris SEK:
11 000
1 108 EUR, 1 258 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.