Bord Georg III England

357669

BORD med uppfällbar skiva, England, George III, omkring 1800, välvd front, inläggningar med intarsia av snäckformationer, höjd 77, 96x50, utfällt 100x96 cm

Senare draghandtag, lagningar, sltage, mindre fanérskador

Möbler, Soffbord, sidobord

Rum 19

Bord Georg III England

Budhistorik (15 bud)
2299036
2 400
2298932
2298928
1 900
2298927
1 800
2298926
1 700

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.