Golvur 1700-tal Peter Green

357640

GOLVUR, 1700-tal, urverk med månfas, datum, slagfunktion, märkt Peter Green, Apenrade, fodral i mahogny, höjd ca 243 cm

2 pendlar medföljer, nycklar och lod saknas, fodralet med sprickor, fanerskador

Klockor/Ur, Möbler

Golvur 1700-tal Peter Green

Budhistorik (5 bud)
2292306
5 000
2292305
2292304
2282325
2282027

Slutpris SEK:
5 000
504 EUR, 572 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 888 kr.