Pokal Simon Gate

357628

SIMON GATE, pokal, "Aurora", Orrefors, graverad dekor av sittande kvinnofigur med slöja, signerad Orrefors Gate, otydlig numrering, höjd ca 19,5 cm

Foten med obetydlig kantnagg, lock saknas

Glas, Konstglas

Monter 10

Pokal Simon Gate

Budhistorik (2 bud)

2297908
2297162

Slutpris SEK:
35 EUR, 40 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.