Sekretär Eisenbleter

357612

SEKRETÄR, stockholmsarbete i rokoko av Eisenbleter
(Johan Jacob E., mästare i Stockholm ca 1760-1830), signerad EISENBLETER på lådans överkant, fanérad med jakaranda, amarant och plommon, förgyllda beslag,
höjd 101, 78x45 cm, nyckel finns

Slitage, fanerskador och lagningar

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att avhämtas vid Utlämningen

Rum 5

Sekretär Eisenbleter

Budhistorik (12 bud)
2298981
16 500
2296659
16 000
2288780
14 000
2287858
13 500
2284959
13 000

Slutpris SEK:
16 500
1 662 EUR, 1 888 USD
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.