Skeppsur

357599

SCHATZ SKEPPSUR, Tyskland omkring 1900-talets mitt, runt urhus av mässing, vit urtavla med romerska siffror, slår glas, diameter 16 cm, nyckel finns

Mindra skada på glas, slitage

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att avhämta vid Utlämningen

Klockor/Ur, Nautica/Technica

Rum 13

Skeppsur

Budhistorik (9 bud)
2294991
700
2297643
650
2294991
600
2297642
550
2294991
500

Slutpris SEK:
700
70 EUR, 80 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.