Samovar

357529

SAMOVAR, empire, 1800-talets första hälft, lackerad kopparplåt, dekor med lejonmaskaroner, lock med pinjekotte, höjd ca 38 cm

Slitage, bucklor, skador

Diverse

Rum 7

Samovar

Budhistorik (5 bud)
2297297
450
2292344
2297294
2292344
2288537

Slutpris SEK:
450
45 EUR, 51 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.