Herman af Sillén Fulla segel

357439

HERMAN AF SILLÉN (1857-1908): Fulla segel,
otydligt stämpelsignerad H.n af Sn, olja på duk uppfäst på papp pannå, 61x 80 cm, på baksidan, intyg av konstärens hustru Adèle af Sillén daterat 1926

Konst, Äldre måleri

Rum 6

Herman af Sillén Fulla segel

Budhistorik (29 bud)
2309964
11 500
2310404
11 000
2309964
10 500
2310140
10 000
2309964
8 400

Slutpris SEK:
11 500
1 158 EUR, 1 316 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.