G. Pochini 1900-tal marmorbyster

357413

G. POCHINI (1900-tal): (2) Byster av flicka som läser och flicka som skriver brev, signerade G. Pochini, marmor på stensockel, totalhöjd 36 cm resp. 37 cm

Skador, nagg

Konst, Skulpturer

Rum 21

Budhistorik (9 bud)
2286447
7 000
2286443
5 400
2286276
2286093
550
2286092
500

Slutpris SEK:
7 000
705 EUR, 801 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.