James Brown The Passion

357373

JAMES BROWN (USA, född 1951): The Passion, bokverk med lös originalgouache på guldpapper samt 40 laserscannade akvareller, utgiven i samband med James Browns utställning på Anders Tornberg Gallery, Lund, nov/dec 1991, blyertssignerad James Brown, numrerad 23/100, utgiven av AB Propexus, Lund, linneband, skyddskassett i papp, gouachens bladmått ca 38x23 cm, förlagsny

Böcker/Kartor, Konst- och kulturhistoria

James Brown The Passion

Budhistorik (10 bud)
2340722
700
2340646
650
2330779
600
2330775
550
2330778
550

Slutpris SEK:
700
70 EUR, 80 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.