Halda herrfickur i 18 k guld

357279

HALDA FICKURSFABRIK, fickur, 18 k guld, Svängsta, vitemaljerad urtavla, arabiska siffror, innerboett i 18 k guld stämplad HH (Henning Hammarlund, verksam 1888-1914), T-verk, numrerad 20116, diameter 50 mm, vikt ca 92 g

Visas på Geijersgatan 14 i Göteborg

Ej funktionstestad, smärre slitage

Klockor/Ur, Fickur, Guld/Smycken

Geijersgatan 14, Göteborg

Halda herrfickur i 18 k guld

Budhistorik (16 bud)
2352240
13 500
2352238
13 000
2352228
12 500
2336516
12 000
2352227
12 000

Slutpris SEK:
13 500
1 359 EUR, 1 544 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 287 kr.