Halda herrfickur i 18 k guld

357197

FICKUR, 18 k guld, Halda Fickursfabrik Svängsta, vitemaljtavla med arabiska siffror i, innerboett i 18 k guld stämplad HH (Henning Hammarlund, verksam 1888-1914), A-verk, numrerad 19166, diameter 50 mm, vikt ca 90 g

Visas på Geijersgatan 14 i Göteborg

Smärre slitage, innerboett med inskription, ej funktionstestad

Ändringar/tillägg
Ej funktionstestad

Klockor/Ur, Fickur, Guld/Smycken

Geijersgatan 14, Göteborg

Halda herrfickur i 18 k guld

Budhistorik (11 bud)
2303352
10 500
2303154
10 000
2303154
9 600
2303153
9 400
2301998
8 800

Slutpris SEK:
10 500
1 057 EUR, 1 201 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 287 kr.