Matskrin omkring 1700, Göran Dyhlén

357021

MATSKRIN, daterad 1704, bomärke, trä med skjutlock, längd 25 cm

Proveniens: Göran Dyhléns fiskesamling

Diverse, Fiske, Temaauktion, Göran Dyhléns fiskesamling

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (6 bud)
2360696
1 600
2346621
2346621
2346519
2344607

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.