Pimpelspö, Göran Dyhlén

357002

PIMPELSPÖ, 1900-tal, skuret med "porträtt" av fiskare, längd 43 cm

Proveniens: Göran Dyhléns fiskesamling

Diverse, Fiske, Temaauktion, Göran Dyhléns fiskesamling

Nybrogatan 32, Stockholm

Pimpelspö, Göran Dyhlén

Budhistorik (9 bud)
2359257
1 400
2349408
1 300
2359256
1 300
2349408
2359255

Slutpris SEK:
1 400
141 EUR, 160 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.