Kråsnål 18 k guld, Sportauktion

356922

KRÅSNÅL, 18 k guld, troligen England 1800-talets slut, ostämplad, rund essexkristall med dekor av jockey och häst, diameter 1,8 cm, total vikt ca 5,9 g, etui märkt "Charles Halet, Bijoutier Joaillier, 4 Rue de la Colline, Bruxelles"

Nål omfäst och något sned, kristall med smärre repor

Guld/Smycken, Övriga smycken, Temaauktion, Sport och fritid

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (6 bud)
2360648
2347653
1 300
2347652
2346353
2342744

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.