Aleksandr Vladimirovic Makovsky, Landskap

356469

ALEKSANDR VLADIMIROVIC MAKOVSKY (1869-1924): Vårlandskap med bondgård, signerad och daterad 1921, olja på papper fäst på pannå, 19,5x26 cm.
Farm in a spring landscape, signed and dated 1921, oil on paper laid on cardboard, 19,5x26 cm.
EXPERTISE: Ivan Samarine, London

Smärre färgbortfall

Konst, Äldre måleri

Monter 13

Budhistorik (5 bud)
2298015
2295189
2282808
2282731
2280783

Slutpris SEK:
403 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.