Turkisk matta med osmanskt emblem

356461

ORIENTMATTA, turkisk med osmanskt emblem, old/semiantik, 158x134 cm

Skador, lagningar, något reducerade kortsidor, pålimmat band på baksidan som delvis lossnat

Mattor/Textilier, Äkta mattor

Rum 13

Budhistorik (20 bud)
2300072
2 400
2300016
2299762
2300014
1 900
2299762
1 800

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.