Strömmingsnät, Göran Dyhlén

356176

STRÖMMINGSNÄT med nätsticka märkt CK 1948, näversänken med stenar, LÅNGREVAR, 2 st, 1900-talets första del, NÄT, hästtagel, NÄTVAKARE, 3 + 1

Proveniens: Göran Dyhléns fiskesamling

Diverse, Fiske, Temaauktion, Göran Dyhléns fiskesamling

Nybrogatan 32, Stockholm

Strömmingsnät, Göran Dyhlén

Budhistorik (4 bud)

2360200
2360183
2358311
2354654

Slutpris SEK:
111 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.