Friedensreich Hundertwasser Tema

356044

FRIEDENSREICH HUNDERTWASSER (Österrike, 1928-2000): "The false eyelash", Färglitografi, 1967, signerad och numrerad 177/194. Editerad av Hanover Gallery, London. 61 x 49 cm

LITTERATUR
Koschatzky 29

Visas på Geijersgatan 14 i Göteborg

Grafik&Skulptur

Staining from previous mount in the margins, mainly in the upper area, affecting the subject upper right

Geijersgatan 14, Göteborg

Budhistorik (18 bud)
2313518
24 000
2313517
23 000
2313515
22 000
2313514
21 000
2313511
20 000

Slutpris SEK:
24 000
2 417 EUR, 2 746 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 344 kr.