Ett av Sveriges äldsta drag, Göran Dyhlén

355948

DRAG, silver, av Per Isaac Chergée, Stockholm 1838, ett av Sveriges äldsta stämplade drag, längd 13 cm

Proveniens: Göran Dyhléns fiskesamling

Diverse, Fiske, Temaauktion, Göran Dyhléns fiskesamling

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (29 bud)
2359840
10 000
2359844
10 000
2359840
9 800
2359843
9 600
2359840
9 400

Slutpris SEK:
10 000
1 007 EUR, 1 144 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.