Metrevslåda 1700-tal, Göran Dyhlén

355883

METREVSLÅDA, skuret trä, daterad 1766, längd 10 cm

Proveniens: Göran Dyhléns fiskesamling

Locket ej original

Diverse, Fiske, Temaauktion, Göran Dyhléns fiskesamling

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (25 bud)
2360179
7 400
2359454
7 200
2360178
7 200
2359454
7 000
2360177
6 800

Slutpris SEK:
7 400
745 EUR, 847 USD
Utropspris SEK:
4 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.