Torpedspinnare, Göran Dyhlén

355882

TORPEDSPINNARE, från Sportfiskedon, Göteborg, originalförpackning, ca 1910-tal, längd 10 cm

Proveniens: Göran Dyhléns fiskesamling

Förpackningen skadad

Diverse, Fiske, Temaauktion, Göran Dyhléns fiskesamling

Nybrogatan 32, Stockholm

Torpedspinnare, Göran Dyhlén

Budhistorik (5 bud)
2360976
4 200
2360971
3 600
2360966
2360825
2360560

Slutpris SEK:
4 200
423 EUR, 480 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.