A Blue and Withe Jar

355763

AN UNDERGLAZED JAR WITH COVER, decorated with ruyi heads and flowers, Kangxi period (1662-1722), höjd ca 25 cm
BOJAN, porslin, Kangxi 1662-1722, underglasyr i blått motiv av ruyihuvuden och lyckotecken, höjd 25 cm

Cracks, lid with repairs/damages Sprickor, lock med skador/lagningar

Orientaliskt, Porslin

A Blue and Withe Jar

Budhistorik (12 bud)
2311917
5 800
2311889
5 600
2311916
5 600
2311889
5 400
2311397
5 200

Slutpris SEK:
5 800
584 EUR, 664 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.