Gunnar Nordahl Milan/Roma, Sportauktion

355096

GUNNAR NORDAHL - MEMORABILA - MILAN/ROMA.
AUTOGRAFER på vykort till Knut Nordahl (5 st): Med hälsningar från delar av Milan-laget (2) samt Med hälsningar från delar av Rom-laget (3); PRESSBILD (3) med bla Gunnar och Knut Nordahl samt Nils Liedholm:
AFFISCHER, (2) IFK Nordahl, 1981; BILD: bla Gunnar Nordahl

PROVENIENS: Fotbollsspelaren och OS Guld-medaljören Knut Nordahls familj

HISTORIK: Gunnar Nordahl spelade i Milan åren mellan 1949-1956, 257 matcher, 210 mål,
samt 1956-1958 i Roma, 34 matcher, 15 mål.

Skador, 1 autograf av Gunnar Nordahl otydlig

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (6 bud)
2359948
850
2359249
2359947
750
2359249
2358603

Slutpris SEK:
850
86 EUR, 97 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.