AC Milan autografer och foton, Sportauktion

355027

AC MILAN, MEMORABILIA - GUNNAR NORDAHL - AUTOGRAFER på vykort med lagbild 1963-64; VYKORT, på AC Milan 1954-55; KUVERT med IFK Norrköpings klubbmärke samt text Milan AC IFK, 10/6 1949 med 6 st autografer; FOTON (2 st) från match mellan IFK Norrköping och Milan (Handskakning mellan Knut Nordahl och Nils Liedholm); VYKORT (5 st) med Milan-autografer 1950-tal, bla Gunnar Nordahl, Nils Liedholm, Buffon, Tognon, Gunnar Gren, tränaren Lajos Czeizler....

PROVENIENS: Fotbollsspelaren och OS Guld-medaljören Knut Nordahls familj
HISTORIK:
1949-06-10 IFK Norrköping-Milan 3-2
Idrottsplatsen, Norrköping

Veck

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (7 bud)
2360021
1 400
2360030
1 300
2360021
2360019
2360012

Slutpris SEK:
1 400
141 EUR, 160 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.