Knut Nordahl - AS Roma, Sportauktion

355023

KNUT NORDAHL - MEMORABILIA - AS ROMA, KÖRKORT - Ministerio dei transporti, med Knut Nordahls signatur (versaler), FOTO i ID-ficka "Autorimessa... Roma", TOURING CLUB ITALIANO, 1950, TELEGRAM (2) 28.10.51 "Englandsgaenget 100 procentigt samlat med undantag foer italienarna tacka foer haelsningen och haelsar tillbaka stop IFK leder allsvenksan i gammal stil med 4 poaeng; PROGRAM: L´A.S. ROMA, nel campionato 1950-51 (numero unica) - I tre Svedesi parlano..., Amadei - Tutta la carriera del capitano Giallo-Rosso..., IL Ciclismo Laziale nel 1951; PRESSBILDER (13 st), bla AS Roma säsongen 1950-51; FANBREV till Knut Nordahl daterat 28.11.52; VYKORT från 27.3.52 med 5 autografer ställt till Famiglia Nordal Viale Pinturicchio 99, Roma
PROVENIENS: Fotbollsspelaren och OS Guld-medaljören Knut Nordahls familj

Bilder med skador, veck

Diverse, Samlarobjekt, Temaauktion, Sport och fritid, Böcker/Kartor

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (5 bud)
2360036
2359409
1 400
2358390
2358361
2344275
500

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.