Moa Marinsson - bröderna Nordahl, Sportauktion

354538

BRÖDERNA NORDAHL - MOA MARTINSSON (till Bröderna Nordahl), Boktitel: Armén vid horisonten, Tiden, dediktation "Till bröderna Nordahl med välgångsönskan för hela landslaget Moa Maritinsson. /se sidan 198), Ständig ägare till boken Konstapeln från Norrköping" (Knut Nordahl). Sidan 198 med kapiteltitel: Idrottens genius;
PROVENIENS: Fotbollsspelaren och OS Guld-medaljören Knut Nordahls familj

Skador

Böcker/Kartor, Skönlitteratur, Temaauktion, Sport och fritid, Diverse, Diverse

Budhistorik (1 bud)

2348585
2016-02-22 22:18:00

2016-02-27 kl 21:46
Slutpris SEK:
30 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.