K Nordahl Olympiska Guldklubben, Sportauktion

354514

OLYMPISKA GULDKLUBBEN mm: OS-SLIPS, 1980-tal, tillhörande Knut Nordahl, Atlas design Sweden, polyester; AFFISCHER (2) från Olympia-balen 1981, 38x41 cm samt Guldolymperna om motion, DEKAL Sveriges Olypiska Kommitée, Olympiabalen 1981, , 49x49 CM samt ACKREDITERINGSKORT till Olympia-balen 1981, Grand Hotel, Stockholm; MINNESMEDALJ Lake Placid 1980, brons diamter 7,5 cm; TÄNDSTICKSASK, OS-balen 1979, PIN, OS 1984 Los Angeles.
totalt 6 delar
PROVENIENS: Fotbollsspelaren och OS Guld-medaljören Knut Nordahls familj

Plansch oramad och med skador

Diverse, Samlarobjekt, Temaauktion, Sport och fritid, Vapen/Medaljer

Monter 5

Budhistorik

2016-02-27 kl 20:51
Slutpris SEK:
0
0 EUR, 0 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.