Serge Poliakoff OS München, Sportauktion

354335

SERGE POLIAKOFF (1900-1969), Olympische Spiele München 1972, färglitografisk affisch, 1969, signerad i trycket, 91x63,5 cm, tryckt av Erker Presse, Saint Gallen. Editerad av Olympia 72, München,
LITTERATUR: Riviere 77 (200 signed and 4000 unsigned posters)

Skador, beskuren, vågigt papper

Konst, Grafik, Temaauktion, Sport och fritid, Diverse, Diverse

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (45 bud)
2361049
7 400
2361065
7 200
2361049
7 000
2361062
6 800
2361049
6 600

Slutpris SEK:
7 400
745 EUR, 847 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.