Bestick silver

353172

BESTICK, 72 dlr, silver, jensenliknande modell Akantus, bestående av: 12 fiskgafflar, 12 bordsgafflar (18 cm), 12 matknivar (22 cm), 12+12 dessertskedar (15,5 cm), 12 skedar med långt skaft (18,5 cm), träschatull, total vikt exkl. knivar med stålblad ca 1970 g

Schatull med omfattande slitage, skador

Silver

Monter 16

Bestick silver

Budhistorik (16 bud)
2315322
13 500
2315715
13 000
2315322
12 500
2315714
12 000
2315322
11 500

Slutpris SEK:
13 500
1 319 EUR, 1 543 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.