Autografer Nacka, England -56, Sportauktion

352128

AUTOGRAFER, 1950-tal, skissblock, mestadels fotboll bla
Nacka Skoglund (3), Kalle Svensson, Engelska landslagsspelare 1956: Billy Wrigt, Tommy Taylor, Duncan Edwards mfl, Ingemar Johansson, friidrott mm, autografer på tidningsklipp, bilder, papper mm. Skissblockets mått ca 31x22 cm, ca 47 sidor, ca 380 autografer enligt påskrift
PROVENIENS: Autografer tagna direkt av nuvarande ägares far på 1950-talet

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (12 bud)
2360305
2 800
2360315
2 600
2360305
2 400
2360300
2360300

Slutpris SEK:
2 800
282 EUR, 320 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.