Autografer Brasilien VM-58 mfl, Sportauktion

351973

AUTOGRAFER, 1950-tal, skissblock, 1950-tal, mestadels signerade fotbollslagbilder från bla Rekord Magasinet: Brasilien VM-58 (lagbild/tidningsklipp), Franska landslaget VM 58 (delar,lagbild) Svenska landslaget 1950-tal (lagbilder, ca 8), Arsenal, IFK Göteborg, Degerfors IF, Djurgårdens IF, Hammarby IF, IFK Norrköping (Svenska mästare 1956-57), Malmö FF, Pressens-lag, Hälsingborgs IF, AIK, Sandvikens IF, Övrigt: Redbergslids Ik (Handboll), Tre Kronor (autografer, ej bild))Örebro SK (bandy), Djurgården IF (Ishockey), Svenska ungdomslandslaget (fotboll), Leksands IF (Ish.), AIK (Ish.), IK Göta (Ish.), AIK (bandy), AIK (Handboll), Hammarby (bandy) mm. Autografer på tidningsklipp, bilder, papper mm.
Skissblockets mått 31x22 cm;
PROVENIENS: Autografer tagna direkt av nuvarande ägares far på 1950-talet

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (16 bud)
2360994
5 400
2360788
5 200
2360993
5 000
2360788
2360992
3 800

Slutpris SEK:
5 400
528 EUR, 617 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.