Autografer Brasilien VM-58 mfl, Sportauktion

351973

AUTOGRAFER, 1950-tal, skissblock, 1950-tal, mestadels signerade fotbollslagbilder från bla Rekord Magasinet: Brasilien VM-58 (lagbild/tidningsklipp), Franska landslaget VM 58 (delar,lagbild) Svenska landslaget 1950-tal (lagbilder, ca 8), Arsenal, IFK Göteborg, Degerfors IF, Djurgårdens IF, Hammarby IF, IFK Norrköping (Svenska mästare 1956-57), Malmö FF, Pressens-lag, Hälsingborgs IF, AIK, Sandvikens IF, Övrigt: Redbergslids Ik (Handboll), Tre Kronor (autografer, ej bild))Örebro SK (bandy), Djurgården IF (Ishockey), Svenska ungdomslandslaget (fotboll), Leksands IF (Ish.), AIK (Ish.), IK Göta (Ish.), AIK (bandy), AIK (Handboll), Hammarby (bandy) mm. Autografer på tidningsklipp, bilder, papper mm.
Skissblockets mått 31x22 cm;
PROVENIENS: Autografer tagna direkt av nuvarande ägares far på 1950-talet

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (16 bud)
2360994
5 400
2360788
5 200
2360993
5 000
2360788
2360992
3 800

Slutpris SEK:
5 400
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer