Autografer Tre Kronor 1957, Ingo, Sportauktion

351917

AUTOGRAFER, 1950-tal, skissblock, mestadels fotboll bla Gunnar Nordahl, Nils Liedholm, Gunnar Gren; Övrigt bla Ingemar Johansson, Tre kronors VM-lag (Världsmästare i Moskva 1957) autografer på tidningsklipp, bilder, papper mm. Skissblockets mått ca 31,5x22 cm, ca 47 sidor
PROVENIENS: Autografer tagna direkt av nuvarande ägares far på 1950-talet

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (9 bud)
2359325
1 600
2359323
2359316
1 400
2359314
1 300
2359309

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.