Autografer 1950-tal Puskas, Nacka Sportauktion

351902

AUTOGRAFER, 1950-tal, skissblock, Puskas, Kopa (Real Madrid), Nacka 4 st, friidrott bla Gunder Hägg, Leamon King (USA, 100 m), friidrott, Ishockey, bandy, boxning, "Ingo" och Eddie Machen (5), skidor "Mora Nisse" mfl, autografer på tidningsklipp, bilder, papper mm. Skissblockets mått ca 31x25 cm
PROVENIENS: Autografer tagna direkt av nuvarande ägares far på 1950-talet

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (5 bud)
2360511
2360508
2360442
500
2358889
2357719

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer