Autografer "Ingo", "Nacka" mfl Sportauktion

351899

AUTOGRAFER, 1950-tal, skissblock, bla Nacka Skoglund, Gunnar Nordahl (signerat fotografi), Nils Liedholm, Ingemar "Ingo" Johansson (4 st), Hammarby IF fotboll 1954, allsvenska spelare från bla AIK, Övrigt: Friidrott; Autografer på tidningsklipp, bilder, papper mm.
Skissblockets mått 31,5x22 cm, påskrift ca 350 st autografer;
PROVENIENS: Autografer tagna direkt av nuvarande ägares far på 1950-talet

Nybrogatan 32, Stockholm

Autografer

Budhistorik (3 bud)

2360422
2360404
2360366

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer