Autografer Brasiliens VM-lag 1958 Sportauktion

351852

BRASILIENS VM-LAG 1958: Pelé, Garrincha, Djalma Santos, Orlando, Didi, Mazzola, Vava, Zagallo, Zito, Waldemar Martins, Dida, Pepe, Carlos Castilho, Pinto, De Sordi, Nilton dos Santos, autografer på papper med foto på fotboll, 16x23,5 cm,
PROVENIENS: Autografer tagna direkt av nuvarande ägares far på 1950-talet

Oramat, löst blad

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (21 bud)
2359080
5 400
2359076
5 200
2359076
5 000
2358931
4 800
2359072
4 600

Slutpris SEK:
5 400
544 EUR, 618 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.