Orientmatta Sparta semiantik

350207

ORIENTMATTA, Sparta, semiantik 1930-tal, 535x343 cm
Proveniens: Svenska Uppfinnareföreningen

Jämnt sliten, ställvis hårdare slitage

Mattor/Textilier

Orientmatta Sparta semiantik

Budhistorik (15 bud)
2362749
17 500
2362747
17 000
2362743
16 500
2361698
16 000
2361697
15 500

Slutpris SEK:
17 500
1 710 EUR, 2 000 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.