Violin Tyskland tidigt 1800-tal

349777

VIOLIN med STRÅKE, Tyskland tidigt 1800-tal, med etikett Reparert af Instrumentmager Johannes Hjorth, Hjörnet af Vestergade og Larsbjörnstreade Nr. 12 i Kjöbenhavn 1837, längd 59 cm

Smärre skador, slitage, repor

Instrument

Kundcenter

Budhistorik (19 bud)
2319380
10 500
2317546
10 000
2317546
8 600
2313319
8 400
2313319
8 000

Slutpris SEK:
10 500
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer