Violin Tyskland tidigt 1800-tal

349777

VIOLIN med STRÅKE, Tyskland tidigt 1800-tal, med etikett Reparert af Instrumentmager Johannes Hjorth, Hjörnet af Vestergade og Larsbjörnstreade Nr. 12 i Kjöbenhavn 1837, längd 59 cm

Smärre skador, slitage, repor

Instrument

Kundcenter

Budhistorik (19 bud)
2319380
10 500
2317546
10 000
2317546
8 600
2313319
8 400
2313319
8 000

Slutpris SEK:
10 500
1 057 EUR, 1 201 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.