Rod Stewart signerad fotboll Sportauktion

347785

ROD STEWART (född 1945), signerad fotboll, Mitre;

PROVENIENS: Nuvarande ägare fick den direkt av Rod Stewart på konsert i Globen

"Rod The Mod" var som många andra brittiska musiker själv en ganska talangfull fotbollsspelare i sin ungdom. Stewart provspelade för division tre laget Brentford, men lyckades inte ta en plats. Rods egen förklaring till att han satsade på musiken var att han kunde sjunga och samtidigt festa vilket ju inte funkar när det gäller fotboll. Rod är ett stort Celticfan.

Bruksslitage

Diverse, Samlarobjekt, Temaauktion, Sport och fritid

Monter 5

Budhistorik (2 bud)

2358612
2358585

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer