Nils E Johansson - Nicklas Lidström Sportauktion

343863

NICKLAS LIDSTRÖM - NILS E JOHANSSON (född 1950), Porträtt av Ishockeyspelaren Nicklas Lidström Detroit Red Wings, signerad Nils E Johansson samt signerad av Nicklas Lidström, numrerad 303/330, innermått passepartout 79x56 cm

HISTORIK:
Nicklas Lidström, (född 1970 i Krylbo i Dalarna), är en svensk före detta professionell ishockeyspelare. Han spelade för Detroit Red Wings i NHL 1991/92-2011/12. . där han spelade under hela sin NHL-karriär.
Stanley Cup-mästare (med Detroit Red Wings) - 1997, 1998, 2002, 2008. VM-guld - 1991. OS-guld - 2006
Den 29 juni 2015 valdes han i Hockey Hall of Fame

Konst, Grafik, Temaauktion, Sport och fritid, Diverse, Diverse

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (12 bud)
2360281
2359675
2359675
2359659
750
2359674
700

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer