10 tittskåpsvyer bl.a. Versailles

357473

TITTSKÅPSVYER FRANKRIKE, VERSAILLES MM (10). 10 kolorerade graverade planscher (tittskåpsvy), ca 380x500 mm. Paris, chez Jean, sent 1700-tal.
Bl.a. graverade av J. Rigaud.

Fläckar och skador

Böcker/Kartor, Planscher/Planschverk, Konst, Grafik

Rum 9

Budhistorik (24 bud)
2296270
2 400
2296286
2296270
2296258
1 900
2296250
1 800

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.